• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Eksploatacja i utrzymanie ruchu elektrowni gazowo parowych

Szczegóły
Kod P_EiUREGP
Jednostka organizacyjna Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki
Kierunek studiów Eksploatacja i utrzymanie ruchu elektrowni gazowo parowych
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (26.06.2024 00:00 – 30.09.2024 23:59)

Studia podyplomowe eksploatacja i utrzymanie ruchu elektrowni gazowo-parowych są skierowane są do absolwentów takich kierunków studiów jak energetyka, elektroenergetyka, mechanika i budowa maszyn, elektronika, automatyka, mechatronika, inżynieria materiałowa oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Specjalistyczny charakter studiów sprawia, że są one przeznaczone dla osób pracujących lub chcących pracować w elektrowniach i/lub elektrociepłowniach systemowych, przemysłowych (zakładowych) oraz miejskich lub komunalnych wykorzystujących bloki gazowo-parowe.

Cel studiów

Zmiany w sektorze energetycznym zmierzające w kierunku zastępowania bloków węglowych systemami wysokosprawnymi i niskoemisyjnymi, do których należą miedzy innymi bloki gazowo-parowe wymagają specjalistów w zakresie eksploatacji i utrzymania ruch tego typu układów. Zatem zasadniczym celem studiów jest zaznajomienie absolwentów z zagadnieniami eksploatacyjnymi i cieplno-przepływowymi bloków gazowo-parowych.

Zajęcia na studiach prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz praktyków z przemysłu.

Po ukończeniu studiów uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Program studiów obejmuje wykłady, ćwiczenia audytoryjne i laboratoria realizowane w formie studiów niestacjonarnych trwających 2 semestry (wykłady odbywają się w formie zdalnej).