• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Rolnictwo i ocena stanu upraw rolniczych

Szczegóły
Kod P_RiOSUR
Jednostka organizacyjna Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa
Kierunek studiów Rolnictwo i ocena stanu upraw rolniczych
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 1 (24.05.2024 00:00 – 15.10.2024 23:59)

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa uruchomił studia podyplomowe nt. „ROLNICTWO I OCENA STANU UPRAW ROLNICZYCH”, które są kierowane do absolwentów studiów wyższych, zajmujących się lub planujących pracę w ubezpieczaniach upraw rolniczych, w doradztwie rolniczym, komisjach jednostek terytorialnych i innych organizacjach zajmujących się szacowaniem szkód rolniczych oraz planujących poszerzyć swoja wiedzę rolniczą dla potrzeb prowadzenia działalności rolniczej (nabycia uprawnień rolniczych). 

Zajęcia będą realizowane w formie: wykładów, ćwiczeń i zajęć terenowych przez doświadczonych nauczycieli akademickich Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa (z ponad 65-letnią tradycją kształcenia rolniczego), nauczycieli z innych wydziałów ZUT oraz pracowników spoza uczelni (np. KOWR i ARiMR z Oddziałów w Szczecinie). Zajęcia terenowe będą realizowane w Rolniczej Stacji Doświadczalnej w Lipniku w specjalistycznych gospodarstwach z produkcją roślinną i zwierzęcą (np. bydła i owiec) oraz specjalistycznych gospodarstwach prowadzących produkcję warzywniczą i sadowniczą. Szczególny nacisk w programie studiów będzie kierowany na aspekt poznania metod i oceny stanu upraw rolniczych wynikających z ich stanu fizjologicznego, agrotechnicznego, klimatycznego lub wynikających z innych przyczyn (np. szkód spowodowanych przez szkodniki i choroby roślin, zwierzynę płowa.

Słuchacze studium będą odbywać zajęcia terenowe w Rolniczej Stacji Doświadczalnej  w Lipniku, gdzie omawiane są technologie uprawy roli i roślin, przechowalnictwo płodów rolnych oraz w specjalistycznych gospodarstwach z produkcją roślinną i zwierzęcą (np. bydła i owiec). Praktyczne aspekty warzywnictwa i sadownictwa omawiane będą w specjalistycznych gospodarstwach. Słuchacze studium podyplomowego poznają także problematykę badawczą Wydziałowej Stacji Doświadczalnej w Lipniku.

Studia kończą się egzaminem końcowym oraz wydaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.